Zdobywaliśmy doświadczenie i specjalizację na największych placach budów lat 90-tych w zakresie budownictwa przemysłowego a w szczególności budownictwa wysokościowego i piecowego głównie przy realizacji obiektów w kraju.

KOMIN-PIEC-BUD sięga korzeniami do byłego BPBPP „PIECOBUDOWA” Bydgoszcz, gdzie większość wiodących pracowników naszego przedsiębiorstwa zdobywała doświadczenie i specjalizację na największych placach budów lat 70-tych w zakresie budownictwa przemysłowego a w szczególności budownictwa wysokościowego i piecowego w tym również przy realizacji obiektów za granicą. W wyniku przekształceń organizacyjnych przez szereg lat realizowaliśmy obiekty przemysłowe w ramach spółdzielni SPUW Gdańsk i spółki KOMINBUD. W kwietniu 1998 r ostatecznie stworzyliśmy samodzielne przedsiębiorstwo o nazwie KOMIN-PIEC-BUD.

Nasz potencjał produkcyjny i doświadczenie pozwalają nam na kompleksową realizację wielobranżowych zadań inwestycyjnych i remontowych w budownictwie przemysłowym. Nasza oferta obejmuje również prace przygotowawcze do pełnego cyklu budowlanego tj. ekspertyzy techniczne, prace projektowe oraz niezbędne opracowania i uzgodnienia do uzyskania pozwolenia na budowę włącznie.

P.B. KOMIN-PIEC-BUD jest firmą specjalistyczną, dla której najważniejszą grupą budowli stanowią kominy, instalacje przemysłowe oraz wykonawstwo konstrukcji stalowych. Zajmujemy się również piecami i kotłami przemysłowymi w zakresie wymurówki i obmurzy oraz antykorozją i termoizolacją. Specjalnością firmy są również prace wyburzeniowe z użyciem ciężkiego sprzętu i metody strzałowej oraz demontaż kominów żelbetowych z wykorzystaniem piły hydraulicznej z liną diamentową i dźwigów samojezdnych (patrz film z demontażem).

Odrębną umiejętnością jest stosowanie przez naszych pracowników produkcyjnych i ekspertów metod alpinistycznych wszędzie tam, gdzie rusztowania tradycyjne byłyby zbyt kosztowne.

Logo Funduszy Europejskich, flaga Polski, herb województwa Kujawsko-Pomorskiego, flaga Unii Europejskiej