Wykonujemy projekty instalacji przemysłowych, kominów oraz kompleksowe ekspertyzy i przeglądy techniczne obiektów wysokościowych – głównie kominów. Oferta obejmuje również przygotowanie niezbędnych opracowań koniecznych do uzyskania wszelkich zezwoleń na budowę.

Wykonujemy projekty instalacji przemysłowych oraz kompleksowe ekspertyzy kominów i przeglądy techniczne obiektów wysokościowych. Oferta obejmuje również przygotowanie niezbędnych opracowań koniecznych do uzyskania wszelkich zezwoleń na budowę tego typu obiektów. Zapewniamy kompleksową obsługę inwestycji. 

Ekspertyzy kominów żelbetowych – wymóg prawa budowlanego

Według prawa budowlanego wszyscy właściciele lub użytkujący obiekty budowlane mają obowiązek, aby regularnie przeprowadzić przegląd i zadbać o dobry stan techniczny konstrukcji. Kontrola obiektu powinna odbywać się przynajmniej raz w roku i uwzględniać nie tylko stan wizualny, ale też ocenę sprawności i szczelności wszystkich  instalacji. Przepisy branżowe podają dokładne wytyczne, którymi należy się  kierować odnośnie terminów kontroli. Bardzo szczegółowe ekspertyzy kominów żelbetowych i stalowych przeprowadzane są raz na 5 lat. Wykonuje się dokładne pomiary i przegląd, które mają na celu ocenę wytrzymałości całej konstrukcji. 

Czy warto regularnie przeprowadzać ekspertyzy?

Cyklicznie prowadzona ekspertyza komina jest ważna nie tylko ze względu na prawne wymogi. To również gwarancja bezpieczeństwa podczas pracy. W czasie kontroli można szybko wykryć wszelkie nieprawidłowości. Ekspertyzy kominów pozwalają na naprawę i remont oraz nieprzerwaną pracę, umożliwiają wieloletnią eksploatację, bez konieczności przerywania prowadzonych działań. 

Projektowanie kominów przemysłowych

Mogą nam Państwo powierzyć nie tylko budowę, ale i niezbędne prace przygotowawcze – wykonujemy projektowanie kominów przemysłowych i ekspertyzy techniczne. Oferta obejmuje przygotowanie niezbędnych opracowań koniecznych do uzyskania wszelkich zezwoleń na budowę. W zależności od indywidualnych oczekiwań możemy opracować projekt komina przemysłowego, masztów, wież widokowych/ciśnień, dostrzegalni przeciwpożarowych w lasach, zbiorników stalowych i wiele innych. Sporządzimy także szczegółowe plan wyburzeń i demontaży, co nie tylko zapewni bezpieczeństwo wykonywanych prac, ale i znacznie je usprawni. Przy realizacji usługi uwzględniamy zarówno oczekiwania klienta, jak i uwarunkowania techniczne, dobór odpowiednich materiałów i inne czynniki mające wpływ na trwałość, funkcjonalność oraz bezpieczeństwo konstrukcji.

Każda sporządzona przez nas ekspertyza techniczna poprzedzona jest dokładnymi oględzinami budynku, sporządzeniem stosownej dokumentacji oraz przeprowadzeniem pomiarów. Opinia taka zawiera wyniki dokonanych pomiarów wraz z ich rzetelną analizą.

KOMIN-PIEC-BUD – profesjonaliści w branży budownictwa przemysłowego

Nasza firma ma wieloletnie doświadczenie w kompleksowej realizacji prac z zakresu budownictwa przesyłowego. Bogata oferta obejmuje szereg prac takich jak:

Skontaktuj się z nami, aby ustalić szczegóły współpracy.

Logo Funduszy Europejskich, flaga Polski, herb województwa Kujawsko-Pomorskiego, flaga Unii Europejskiej